Červenec 2016

Pár slov v dešti

31. července 2016 v 17:21 | Kris |  Spice of Life
Je neděle. Pozdní odpoledne.

Sedím u stolu a pozoruji, jak mi problikává lampa. Každou chvilku je malý výpadek proudu.
Při pohledu z okna cítím divný pocit úzkosti. Nesnáším déšť. Nesnáším bouřky.
Nebe má šedočernou barvu.

Blik. Zase ta lampa...

Občas se objeví blesk- což mě znepokojuje ještě mnohem více.
Klepot dešťových kapek doprovází zpěvačka Aurora, která mě nedávno uchvátila při svém koncertu na Colours of Ostrava. "... And I was running far away, Would I run off the world someday? ..."

Blik.

Kafe a kniha je pro mě v tomto počasí jasná volba. A samozřejmostí je také vonná svíce nebo vosk. Vybrala jsem si vůni Apple spice, která je do takového počasí ideální. Sladká, šťavnatá a kořeněná. A tak nějak mě dokáže zahřát zevnitř a navodit pocit pohodlí.

Blik.

Přemýšlím, co bych si dala dobrého k snědku. Otevřu svůj speciální šuplík ve stole, který je vyhrazený pouze na sladkosti. Vykoukne na mě asi 10 různých čokolád a spousta lízátek a bonbónů. Možná bych si měla zajít pro jogurt...
Máte někdo podobný "problém" jako já? Že nestačíte jíst sladkosti, které dostanete k narozeninám/svátku/jen tak... ?
Jsem milovník sladkého, klidně bych všechny jídla za den mohla mít sladké. Naštěstí to na mě nejde vidět. Ale sama nechápu, jak se mi ty sladkosti můžou takto kupit... A vždycky si říkám, že už to musím začít více likvidovat (čti jíst). Ale zatím se mi to nepovedlo splnit.

Jdu se zachumlat do deky a pokračovat ve čtení.

Blik...

Water Balloons

31. července 2016 v 15:40 | Kris |  Designs
První oficiální design blogu! Wooohoo!

Název: Water Balloons

Obrázek: Water Balloons Art Print by Alice X. Zhang

Kód barvy pozadí: fdecc0

Font nadpisu: Azurite

Náhled:

První článek

28. července 2016 v 22:20 | Kris |  Spice of Life
Čtvrtek večer. Sedím na posteli a přemýšlím.

Jak s tímhle začít?

Chtěla bych toho říct opravdu hodně, ale myšlenky mi hlavou lítají tak rychle, že je nestačím zpracovávat, natož v rozumné formě napsat.

To je také jeden z důvodů, proč píšu tento článek. První článek. Mohla jsem ho také pojmenovat "Návrat k blogu po 10 letech", "Jsem tu zase" nebo "Konečně mi to docvaklo". To bych ale hned prvními slovy prozradila spoustu informací.

V Prvním článku by se nejspíše hodilo sdělit, o co se vlastně snažím, o co se budu snažit a jaký je význam toho všeho. Tento blog píšu hlavně kvůli sobě a pro sebe, jestli ho někdo jiný bude číst- nevím. Ale i s touto variantou jsem smířená a nevadí mi, jelikož je tato stránka veřejně přístupná. Možná si časem nějákého čtenáře najde. Možná moje články někoho budou bavit a možná někomu budou připadat i zajimavé. Uvidíme.

Když jsem byla v pubertě, založila jsem si svůj první veřejný blog. Vkládala jsem tam obrázky, informace o oblíbených hudebních skupinách a psala si takový ten klasický holčičí deníček. Po pár letech jsem blog opustila, měla jsem víc jiných zájmů a na blogování nebyl čas ani nálada. Když mi bylo asi 18, vzpomněla jsem si, že jsem kdysi psala blog, dohledala jsem ho a v nastavení klikla na "odstranit". A byl fuč.

Od té doby uběhlo pár roků a já už nějákou dobu pozoruji, že jsem občas ve stavu, kdy se mi hlavou honí desítky myšlenek najednou. Průtrž. Proud. Smršť. Uvědomila jsem si, že zapisovat si některé věci není špatná věc. A opravdu to může pomoci. Udělat si v hlavě pořádek a očistu. Zamyslet se nad některými věcmi. Vypsat se.

Na druhou stranu bych se ráda ke svým názorům a nápadům za pár let vrátila a zpětně si je přečetla.

Takže se po deseti letech pokouším o takový comeback.

Ještě přemýšlím, jak moc inkognito chci na tomto blogu být. Mám o něm říct svým známým? Mám veřejně sdílet adresu? Nebo mám jen čekat, jestli si ke mě někdo najde cestičku sám? Zatím se nemůžu rozhodnout, tohle mi asi bude ještě nějákou dobu trvat...

Tohle by na úvod stačilo.

Tak zase příště!