Září 2016

Betty, sushi, Sirotčinec slečny Peregrinové a bakalářka

30. září 2016 v 9:12 | Kris |  Weekly Diary
Od doby, co skončily prázdniny, se mi rubrika Weekly Diary trochu vymkla z rukou. Možná i záměrně, protože jsem nechtěla, aby na blogu vycházely jen články o tom, co jsem za uplynulý týden dělala. Nuda...

Takže článek do této rubriky bude vycházet jen občas. Třeba dnes!

S Betty je teď docela zábava. Je ve stádiu hravého objevování celého světa takže nevydrží ani půl vteřiny na jednom místě. Všude vleze, všechno chce vidět a to absolutně bez zábran. Jediná věc, na které udrží pozornost aspoň chvíli je laserové ukazovátko. Takže si tak spolu hrajeme- sedím a bavím tím, jak kočka dělá kotrmelce a běhá za tou nevyzpytatelnou červenou tečkou. Když už jí i to omrzí, jde mi ještě pokousat boty, zkotrolovat šňůrky u mikiny a popruhy u batohu, nebo útočí na kurzor, pohybující se po monitoru. Také se jí zalíbily všelijaké kabely na nabíjení.

Já mám za sebou třetí týden ve škole. Nějak si z toho už nic nedělám, říkám si, že ve třeťáku na výšce už mě nic nemůže překvapit. Spoustu věcí mám na háku a házím je za hlavu. Jediná věc, na které jsem musela začít pracovat, ja bakalářka. Příští týden odevzdávám na na kontrolu prvních pár stran. Musím říct, že to žere docela hodně času, ale není to, zatím, krom té časové náročnosti, nic strašného.

Takže dny a týdny tak nějak plynou. Ale jsem spokojená, nic mi nechybí a řekla bych, že jsem si našla slušný kompromis mezi tím, co musím a co chci dělat. Takže mám vyhrazený čas na všechno a je mi fajn.

Ať vám udělám chutě- s přítelem jsme byli na vynikající sushi a na předpremiéře Sirotčince slečny Peregirnové pro podivné děti. Moc se mit o líbilo, já fakt můžu takovéto creepy náměty a režie Tima Burtona? To je srdeční záležitost. Všechny jeho filmy jsou.

Jak jste si mohli všimnout, připravila jsem nový design v podzimních barvách. Pokud vás zajímají podrobnosti, tak je najdete tady.

Tak zase příště!

Autumn Leaves

28. září 2016 v 9:11 | Kris |  Designs
Už byl čas změnit design blogu na něco víc podzimního.

Nechala jsem se inspirovat podzimními barvami ale hlavně obrázkem Color Palette #2946.

Název: Autumn Leaves

Obrázek: Color Palette #2946 by Color Palette Ideas on Bloglovin'

Kód barvy pozadí: 9C1F2D

Font nadpisu: PWStraight

Náhled:

Mé nejoblíbenější produkty MANUFAKTURA

21. září 2016 v 9:15 | Kris |  My Obsessions and Essentials
Dneska bych se s vámi chtěla podělit o pár mých oblíbenců od značky Manufaktura.

Značku jsem objevila asi před pěti lety, kdy jsem dostala jako dárek Balzám na vlasy se solí z Mrtvého moře. S maskou jsem byla spokojená a tak jsem v nákupních centrech začala pokukovat po kamenných obchodech Manufaktury a začala jsem zjišťovat, co je to za značku, jaké výrobky mají..

Ještě větší nadšení ale nastalo, když jsem pod vánočním stromečkem rozbalila sadu s vůní Grepu a pomeranče. Tímto jsem výrobkům Manufaktura docela podlehla. A z grepové vůně se stala má nejoblíbenější vůně od Manufaktury.

Líbí se mi celkový koncept značky, líbí se mi styl, jakým výrobky prezentují a navíc mimo stálé řady výrobků mají na každé roční období tématické limitované kolekce. Takže pořád je na co se těšit, pořád je něco nového.. a když už vám limitka zrovna nevoní nebo nevyhovuje, stále můžete sáhnout po ověřených stálicích.

1. Manufaktura vyrábí ty nejlepší krémy na ruce! Od doby, co jsem je zkusila, jiné nepoužívám. Krásné ruce hydratují, zjemní a vždycky skvěle voní.

8.-14.9. Stále nemocná, škola a nový přírůstek do rodiny

14. září 2016 v 19:15 | Kris |  Weekly Diary
Nemocná? Ano. Stále a pořád.

Minulý týden jsem proležela v posteli s čajíčky, léky a kapkami do nosu. A horou kapesníků. Ve čtvrtek a v pátek to bylo fakt hrozné, cítila jsem se pod psa, nemohla jsem mluvit, v krku knedlík, plný nos a k tomu třeštění v hlavě. Takže jsem jen ležela a kromě dívání na filmy a seriály jsem nebyla schopná nic dělat. O víkendu už mi bylo lépe. Ale momentálně je středa- další týden- a já pořád cítím, že jsem lehce nachlazená.
Další hroznou zprávou je fatk, že nám začala škola. I když první týden je to povětšinou dobře snesitelné. Úvodní hodiny k danému předmětu to vždy zachrání. Ale byl to šok, přejít po více než třech měsících na "školní" režim. Tím se dostávám k tomu, že už nechodím do práce. Sice teď zase budu 3/4 roku švorc, ale hrozně se mi ulevilo.. upřímně, už jsem se nemohla dočkat.

Třetí a nejveselejší zprávou je, že máme nový přírustek do rodiny. Je to kotě. Zatoulalo se k nám na zahradu a zalíbilo se mu u nás. Potulovalo se okolo domu tak dlouho, než jsme si ho začali všímat. No a pak už to mělo velmi rychlý průběh. Za den už bylo kotě doma, jmenovalo se Betty a kvůli problémům s trávením se celá rodina starala, aby mělo čerstvou rýži s mrkví na svoji dietku, kterou nám doporučil veterinář.
Betty je hrozně zvědavá, všude vleze, všechno chce vidět a prozkoumat. A nejradši by si pořád s něčím nebo s někým hrála. Nejraději spí v krabici, která je vyložená hadrama. Má velké hnědé oči a celkově je moc roztomilá a k sežrání. Om-nom-nom. Jsem prostě kočkomil..

Tak zase příště!

1.-7.9.2016, Viróza, Radegast den a Just Donut

7. září 2016 v 20:08 | Kris |  Weekly Diary
Doufám, že pro vás začalo září příjemnějí, než pro mě. První čtyři dny jsem doslova protrpěla s bolestmi v podbřišku. Nikdy jsem až tak velké problémy v této "oblasti" neměla, asi budu muset brzo navštívit gynekologii..

V sobotu mi bylo asi nejlépe z celého týdne. S Lukem jsme pomáhali doma s čím bylo potřeba a pak jsme vyrazili do nošovického pivovaru na Radegast den. Popsala bych to asi jako klasické slavnosti čehokoliv. Pivo samozřejmě teklo proudem a ani my jsme neodolali a pár dvanáctek jsme v průbhu večera vypili. Všude byla spousta stánků a hromada lidí.

Byli jsme se podívat na koncert Horkýže slíže a Divokého Billa. Snědli jsme klobásy, kebab, trdelník a ovocné pendreky, chvílema jsme pozorovali lidi, kteří byli opilí a nevěděli pomalu ani o světě (a docela jsme se u toho bavili) a pak jsme jeli spokojeně domů. Celá akce byla super a celkem jsme se vyřádili.

No a aby těch mých strastí nebylo v průběhu jednoho týdne málo, hned další den jsem chytla nějákou virózu. Takže sedím doma, snažím se co nejrychleji vyléčit, koukám na filmy a z okna pozoruji počasí, ze kterého mi běhá mráz po zádech. Zima, déšť, šero. Meh.

Ale aby to nebylo všechno tak depresivní, povím vám, že pak přišlo úterý a bylo to to nejlepší úterý za celé prázdniny!

Úterý byl nejvíc nejlepší den! Teda když pominu to, že mě pobolívala hlava a v krku jsem měla struhadlo.. Přijel za mnou Luke mě rozveselit a přivezl mi krabici plnou donutů od Just Donut. Chutnaly ještě lépe, než vypadaly. Mňam! Kokosový, skořicový, arašídový a malinový.. No byla to vážně dobrota. A protože je Luke nejvíc nejlepší (měla bych toto spojení přestat používat...) přítel a chlap na světě, přivezl mi ještě dáreček- nový krém na ruce od Manufaktury z jejich podzimní kolekce. Protože on ví, jak miluji Manufakturu... Tak jsme leželi zahrabaní pod dekou, cpali se donuty, pili kafe a dívali se na Secret Life of Pets. Miluji tyhle dny, kdy jsme spolu a nemusíme nic dělat, poflakujeme se, tulíme se, povídáme si, koukáme na filmy nebo videa a máme čas jen pro sebe a na to, abychom si uvědomili, jak je nám spolu krásně a že jsme šťastní. M-I-L-U-J-I !!!

Tak zase příště!

Mé nejoblíbenější produkty YVES ROCHER

4. září 2016 v 15:27 | Kris |  My Obsessions and Essentials
Značku Yves Rocher jsem objevila asi před dvěma lety a byla to nejspíš láska na první pohled. A na celý život.

Když jsem hledala vlasovou péči bez silikonů za rozumnou cenu, natrefila jsem právě na šampony a kondicionéry této značky. A odcházela jsem z obchodu hned s několika lahvičkami.

Má první zkušenost se šampony byla velice dobrá, tak jsem se do obchodu začala vracet. Pokaždé jsem si prohlédla sortiment a občas jsem si odnesla i něco jiného, než jen šampon.

Nyní už jejich šampony nějákou dobu nepoužívám, potřebovala jsem po tak dlouhé době změnu. Ale určitě se k nim zase vrátím. Je ale spousta dalších věcí, které mi přirostly k srdci a už se bez nich neobejdu.

1. Výrobky z řady Pure System jsou pro mě zlatým grálem v péči o pleť. Mám smíšenou až mastnou pleť náchylnou k tvorbě pupínků. Dalo by se říct, že tato řada mi nejméně ze 70% pomohla se nedokonalostí a mastící se pleti zbavit! Opravdu mohu doporučit všemi deseti.

↓↓↓Celý článek↓↓↓