Říjen 2016

O tom, co mě naučila láska

3. října 2016 v 20:20 | Kris |  Spice of Life
Možná to pro vás nebude žádná novinka. Láska je opravdu věc zázračná a co si od života přát víc, než trávit ho po boku svého vyvoleného ve šťastném souznění. Ve dvou se to prostě lépe táhne.

V poslední době se čím dál tím více zamýšlím nad tím, jak mi vztah s Lukem změnil život. K lepšímu. Dneska se nechci rozepsat o vztahu mezi námi (o tom třeba někdy příště). Chtěla bych se podělit o to, jak se změnil můj pohled na sebe samotnou.

Luke mě naučil, jak být spokojená a šťastná přesně taková, jaká jsem. Jak se mít ráda i se svými nedokonalostmi a jak z nich dokonce udělat přednost. Je to vše jen o psychické stránce.

Dříve jsem se na sebe dívala jako na obyčejnou holku menší postavy s velkým zadkem a stehny tlustšími, než by bylo potřeba. Nesnášela jsem své vlnité vlasy, styděla se za to, že mám nos plný pih, které mi na slunci vyskáčou a jsem pak celá flekatá. Také jsem se styděla za malá prsa. Za bledou pleť. Za malý nos a výrazné rty. Za to, že bych měla nosti brýle, ale nesluší mi. A za dalších tisíc věcí..

Dá se říct, že momentálně se na sebe podívám do zrcadla a vidím jiného člověka, než před čtyřmi lety.

Vidím sebevědomou štíhlou ženu s krásně tvarovanými boky a kulatým zadkem. Je tak malá, aby se mohla cítit roztomile, když si ji Luke vede za ruku a je při tom o hlavu vyšší. Díky tomu vypadá i o několik let mladší než doopravdy je, ale nevadí ji to, protože za pár let z toho obrovská přednost. Malá prsa přestala řešit úplně, protože kdo by potřeboval velká prsa, když má super zadek.. Místo aby své vlasy žehlila jako o život, nechává je vlnité "žít vlastním životem", protože takhle jí je každý chválí a vypadá to o moc lépe, než vlasy rovné, jako hřebíky. Pihy už se nesnaží maskovat, protože se to stejně nikdy nepovede. A navíc k zeleným očím a bledé pleti vypadají přirozeně. Brýle nosí, protože v nich vypadá moc chytře. A malý nos? ten k ní už prostě tak nějak patří.

A co jsem tímto chtěla říct? Holky, slečny a ženy, buďte s takovým chlapem, který vidí ve vašich nedokonalostech přednosti a který vás přijme takovou, jaká jste. Buďte s tím, který vám říká, že nenalíčená jste krásná a který vás má rád i v teplákách a volném tričku pod dekou. Buďte s tím, který vás nenutí držet diety, chodit do posilovny (pokud to ovšem nechcete dělat dobrovolně!) a který vám svým jediným pohledem poví, jak neskutečně sexy mu připadáte. Buďte s tím, který vás nesrovnává s jinými a má rád vaši jedinečnost. Buďte s tím, který vám nosí čokolády a kytky, protože ví, jak je milujete. Buďte s tím, který se na vás podivně usměje, když se krásně upravíte na rande, aby zakryl, že chtěl zírat s otevřenou pusou, jak je pyšný na to, že může vzít ven takovou kočku. Buďte s tím, který vám pomáhá a chce pro vás jen to nejlepší.

A hlavně buďte s tím, který má radši vaši inteligenci a smysl pro humor, než vaše tělo.

A když už takového najdete, milujte ho k zbláznění a važte si ho, protože vám to může změnit celý život.