All about Kris

Summer Essentials

13. srpna 2016 v 8:45 | Kris
Víc než půlka léta už je za námi. Rozhodla jsem, že se zaměřím na pár věcí, které mi přes léto dělají radost a bez kterých se prostě neobejdu. Tak jsem vytvřila takový malý "foto-seznam".

1. Voňavá kosmetika- Malina, citron, grep. Miluji svěží vůně!

↓ Celý článek ↓

Dokonalý okamžik

9. srpna 2016 v 8:28 | Kris
Dokonalý okamžik. Znáte ho?

I když prožívám spoustu krásných věcí, opravdový dokonalý okamžik jsem zažila jen párkrát ve svém životě. A můžu říct, že to pokaždé byla tak silná chvíle, že si ji budu pamatovat navždy.

V lednu roku 2016 jsme si s přítelem a kamarádkou splnili sen. Jeli jsme na koncert Imagine Dragons- naší oblíbené hudební skupiny.

Když začali zpívat pomalou písničku Bleeding Out, jako by se mi před očima promítly všechny šťastné okamžiky, které jsem prožila s přítelem. Zpívali jsme nahlas a pohupovali se do rytmu. A najednou to přišlo. Uvědomila jsem si, že právě zažívám pocit absolutního štěstí. Byla to nejsilněji procítěná chvíle vůbec. Chvíle, kdy jsem si uvědommila, jak šťastná jsem za to, co mám. Jak šťastná jsem za to, kde právě jsem. Jak šťastná jsem za to, s kým jsem. Uvědomila jsem si, že mi nic nechybí.

Vnímala jsem pouze slova a rytmus dokonalé písničky a to, jak silně držím přítele za ruku. Přála jsem si, abych ji už nikdy nemusela pustit. Měla jsem slzy v očích a cítila jsem pouze to, jak mým tělem cloumají emoce. Přímo výbuch emocí. Jako by mi štěstí protékalo celým tělem.

Od té doby mám k této písničce citovou vazbu a pokaždé, když jí slyším, vzpomenu si na tu dokonalou chvíli. A také si vždycky vzpomenu na to, jak jsem šťastná za to, co ve svém životě mám. A nevyměnila bych to vůbec za nic.

Fotografování aneb vzpomínky na paměťové kartě

7. srpna 2016 v 18:32 | Kris
Jak jste si už určitě všimli, fotografování je mým velkým koníčkem a vášní.
Nejsem profesionál a nemám techniku za statisíce. Vlastně jsem si hodně dlouhou dobu vystačila s obyčejným kompaktem za pár tisíc.

Ale hezky od začátku. Touha po focení se u mě objevila, když mi bylo asi 13 let. Z našetřených peněz jsem si koupila levnější kompakt Olympus. A i přes to, že to nebylo žádné "dělo", šly s ním pořizovat moc pěkné snímky.

Asi před dvěmi lety, když mi bylo necelých dvacet, jsem si řekla, že už by to chtělo něco víc prďáckého. Lepšího. Kvalitnějšho. Celé léto jsem chodila na brigádu a vydělala si dost peněz na nový foťák. Byla jsem z něj nadšená. Unešená a prostě šťastná. Otevřelo se mi tím více možností. Fotky začaly být kvalitnější a hezčí. A o to víc mě to bavilo.

Momentálně jsem ve stavu, kdy fotografování beru jako způsob sebevyjádření. Je to součást mě.
Foťák tahám s sebou téměř všude. A dělá mě to šťastnou. Mám možnost zachytit můj pohled na zdánlivě nedokonalý svět, ve kterém se snažím vždy najít něco dokonalého.

Někteří lidé to dokáží pochopit. Můj přítel mě ve focení vždycky podporoval a bez řečí na mě všude čeká, když si nutně potřebuji něco vyfotit. I když jsme v časové tísni. I když u toho zmokneme. I když se mu roztéká zmrzlina po ruce. Nebo když mi drží tašky a pomáhá za pochodu vyměňovat objektivy. Vždy se málem rozkrájí, jen abych mohla vyfotit snímek tak, jak potřebuji.

Naopak jsou tu lidé, kteří nic z toho pochopit nedokáží. A ještě se ptají "Proč s sebou všude taháš ten foťák?!". Už jsem zjistila, že odpovídat na tuto otázku je zbytečné. Protože stejně zůstávám nepochopena.

Kdyby to někoho zajímalo, tak momentálně fotím na hybrid Panasonic Lumix DMC-G6. Mám k němu objektivy LUMIX G VARIO 14-42mm /F3,5-5.6/ a LUMIX G VARIO 45-200mm /F4,0-5,6/.

A jak se k fotografování stavíte vy?

Tak zase příště!

Tak kdo je ta Kris?

2. srpna 2016 v 9:26 | Kris
Rozhodla jsem se, že vystoupím ze své tajemné "bubliny" a přidám k tomuto blogu osobu a tvář.

Je mi 22 let, pocházím z Moravskoslezského kraje a mám za sebou úspěšně ukončený druhý ročník bakalářského studia na VŠ. Vždycky mě bavila biologie a chemie, proto studuji obor, ve kterém se s obdobami těchto předmětů často setkávám.

Povahově jsem nekonfliktní a klidná. Řekla bych o sobě, že jsem pracovitá. Nejsem úplný puntíčkář, ale mám ráda, když jsou věci na svém místě. Je ve mě kus introverta i extroverta. Jsem ráda se skupinkou přátel a nedělá mi problém představovat se a seznamovat se s novými lidmi. Na druhou stranu ráda trávím čas sama.
Když mi něco nejde, dokážu se rychle rozčílit a stejně rychle zase zkidnit. Občas bývám tvrdohlavá.

Miluji jídlo, spánek, seriály. Ráda fotím, především zajímavé místa a detaily, které mi zpětně připomínají atmosféru daného místa. Když někam vyrazím, bez foťáku mě potkáte málokdy.
Také ráda čtu, vařím, peču, sportuji, věnuji se kreativní tvorbě, poznávám nová místa. Sem tam si pustím nějákou hru na pc. Jsem také milovnice deskových her. A posezením nad šálkem dobrého čaje a vodní dýmkou nikdy nepohrdnu. Více o mých zájmech napíšu zase příště ;)

Co nenávidím je nepořádek a chaos. Nesnáším lenost, povyšování, neupřímnost/lež a nezodpovědné lidi. Vytáčí mě hloupí lidé a gramatické chyby.


To je celkem slušný základ, podle kterého si snad dovedete udělat představu o tom, kdo jsem.

Tak zase příště!
 
 

Reklama